Filma Online

A Prophet (2009)

A Prophet    

R 155 min DramëKrim

7.9
IMDB: 7.9/10 74,138 votes

, , ,

Nominated for 1 Oscar. Another 47 wins & 39 nominations.

France, Italy

2150

Report error

Kur Malik El Xhebina, dënohet me gjashtë vjet burg, ai nuk mund të lexojnë dhe as të shkruajnë. Aty në burg Maliku bëhet hamall nga kreu i bandës Korsikane i cili sundon burgun dhe kur merr liri-dalje kryen disa misione për të. Por Malik është i guximshëm e i mençur, dhe në fshehtësi ai zhvillon planet e tij…

No links available
No downloads available

Related movies