Filma Online

Léon: The Professional (1994)

Léon: The Professional    

R 110 min DramëKrimTriller

8.6
IMDB: 8.6/10 617410 votes

, , ,

3 wins & 8 nominations.

France

2000

Report error

Leon, një vrasësi profesionist, merr me sy të mirë Matildën, një vajzë 12-vjeçare të ciës i vrasin familjen. Leon dhe Matilda formojnë një marrëdhënie të pazakontë, dhe ai i mëson asaj se si të bëhet vrasëse me pagesë. Por një polic i korruptuar…

No links available
No downloads available

Related movies