Filma Online

Maleficent (2014)

Maleficent    

PG 97 min AksionAvanturë

7.1
IMDB: 7.1/10 206148 votes

, , ,

Nominated for 1 Oscar. Another 9 wins & 36 nominations.

USA, UK

1986

Report error

Historia e filmit, ashtu si është e njohur në gjithë botën, sjellë portretin klasik të “Bukuroshja e fjetur.” Një grua e bukur, zemërpastër, me krahë mahnitëse të zeza, ka një mbretëri paqeje, deri sa një ushtri pushtuese kërcënon harmoninë e tokës. Ndërsa përpiqet ta mbrojë vendin, një tradhti e pamëshirshme fillon të kthejë zemrën e saj të pastër në një gur. E vendosur për hakmarrje, përballet në një betejë epike me mbretin e njerëzve dhe, si rezultat, hedh një mallkim mbi të porsalindurën Aurora. Kur fëmija rritet, Maleficent kupton se Aurora mban çelësin e paqes në mbretëri.

No links available
No downloads available

Related movies