Filma Online

Taxi Driver (1976)

Taxi Driver    

R 113 min DramëKrim

8.4
IMDB: 8.4/10 433001 votes

, , ,

Nominated for 4 Oscars. Another 27 wins & 9 nominations.

USA

1663

Report error

Një veteran i luftës së Vietnamit me probleme mendore punon natën si shofer taksie në Nju Jork, aty ku imoraliteti i ushqen nevojën e tij për dhunë dhe gjatë kësaj kohe përpiqet të shpëtojë një prostitutë në moshë minore.

No links available
No downloads available

Related movies